РоманијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

137182, Dârza, Crevedia, Dâmboviţa, Sud Muntenia: 137182

137182

Адреса И Поштенски Број
Наслов :137182, Dârza, Crevedia, Dâmboviţa, Sud Muntenia
Град :Dârza
Регионот 3 :Crevedia
Регионот 2 :Dâmboviţa
Регионот 1 :Sud Muntenia
Земја :Романија
Поштенски :137182

Други Информации
Јазик :Romanian (RO)
Регионален Код :RO-DB
ширина :44.60229
должина :25.94977
Временска Зона :Europe/Bucharest
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

137182, Dârza, Crevedia, Dâmboviţa, Sud Muntenia се наоѓа во Романија. Нејзините поштенски код е 137182.

Другите се е достапен
137182, Dârza, Crevedia, Dâmboviţa, Sud Muntenia,137182 ©2014 Поштенски Пребарување